Важко знайти людину, яка в дитинстві не любила малювати. Однак, подорослішавши, багато хто забув це своє дитяче захоплення. А дарма, адже малювання - це самий простий і доступний спосіб зняття стресу та досягнення внутрішньої гармонії, але на жаль, талантом живопису Бог наділив небагатьох обраних. Якщо ви не входите в число цих щасливчиків, не впадайте у відчай - для тих, хто хоче творити, але геть позбавлений художнього дару, придумали розмальовки за номерами.

Антистресові розмальовки за номерами для дорослих: що це таке?

Розфарбування антистрес за номерами - це основа (дерев'яна панель, фактурний картон або натягнуте на дерев'яну раму полотно), на яку нанесені тонкі контури всіх деталей майбутньої картини. Кожен фрагмент цього контурного малюнка має певний номер, що відповідає номеру фарби, якою повинна бути зафарбована дана деталь. Крім основи в комплект картини для малювання входять фарби (як правило, акрилові), упаковані в баночки або тюбики, на кришечках яких проставлені номери.

Крім цих базових компонентів виробники додають в набір пензлики, кріплення для підвішування картини, лак для її покриття, а також інструкцію і контрольний лист для звірки.
Такі розмальовки ще називають «Антистрес розмальовки по цифрам» і «Живопис по номерам».

Розмальовки за номерами для дітей відрізняються від розмальовок для дорослих не тільки сюжетом, але і числом та розмірами деталей - з цілком зрозумілих причин на дитячих картинах фрагментів менше, а самі вони більші.

У чому полягає антистрес ефект розмальовок?

Ідея використовувати розмальовки як засіб релаксації не нова - ще батько-засновник аналітичної психології, Карл Юнг, рекомендував своїм пацієнтам для зняття стресу розфарбовувати мандали.

Секрет антистресової дії розмальовок простий: картини за номерами для дорослих містять безліч дрібних деталей. Раз по раз занурюючи пензлик у фарбу і зосереджено заповнюючи кольором маленькі фрагменти картини за номерами, людина повністю концентрується на цій роботі, поступово заспокоюється і на час забуває про всі свої буденні проблеми.

Як працюють антистресові розмальовки:

1. Малювання за  номерами - це монотонний, творчий процес, в ході якого людина віддаляється від зовнішнього світу і залишається наодинці зі своїми думками, в результаті чого активізується робота підсвідомості. Воно часом допомагає згадати щось важливе або ж знайти вірне рішення давно хвилюючої проблеми.
2. У деяких випадках спостерігається протилежний ефект - захоплено працюючи над створенням картини, людина входить в стан близький до медитації, думки його «відключаються», відлітають кудись далеко-далеко, і на зміну дратівливості і тривожності приходить відчуття глибокого спокою.

Яку розмальовку вибрати?

Розмальовку для дорослих купити не важко - важко її вибрати! Незважаючи на те, що картини за номерами стали популярними відносно недавно, сьогодні їх асортимент вражає уяву. При погляді на сторінки нашого сайту ВсеТак у недосвідченого покупця очі, що називається, розбігаються - стільки краси відразу і в одному місці! Тут вам і тварини, і сільські пасторалі, і натюрморти, і морські пейзажі. Якщо котики, пастушки і янголята здаються вам занадто милими - придивіться до брутальному байкера в сідлі Харлея або похмурого Темного Лицаря, який дивиться на Готем з даху хмарочоса (це вже точно розмальовки для крутих хлопців!). Не подобаються комікси? Тоді зверніть свій погляд до вічної класики - балерини Дега, соняшники Ван Гога, пейзажі Левітана - тут є, де розвернутися починаючому живописцю!
Одним словом, розмальовок так багато, що важко втриматися від спокуси купити відразу кілька картин, але тут треба правильно розраховувати свої сили і поповнювати свою колекцію поступово :)