Діамантова вишивка. Що це?

Любите вишивати, але «просте» малювання і банальна вишивка хрестиком вам вже порядком набридли, та душа просить чогось новенького, свіжого, незвичайного? Тоді спробуйте створити картину в маловідомій, екзотичній техніці алмазної вишивки.

Алмазна вишивка - що це таке?

Перш ніж розповісти про особливості та переваги цього нового виду рукоділля, дамо коротку довідку:

«Діамантова вишивка», вона ж «алмазна мозаїка», вона ж «діамантовий живопис» - це мистецтво створення барвистих, багатобарвних картин з дрібних акрилових страз, шляхом їх кріплення на покрите клейовим розчином полотно відповідно до схем, подібно схемам, призначеним для вишивки хрестиком.

Свою «ювелірну» назву ця «вишивка» (хоча вона і не вишивка зовсім, а правильніше буде сказати - мозаїка) отримала завдяки фактурі основного використаного в ній матеріалу - маленьких круглих або квадратних стразиків, межі яких заломлюються і відбивають світло, через що зроблена з них картина мерехтить і переливається на сонці, як діамант.

Переваги техніки мозаїки камінням

 Алмазна вишивка - техніка кропітка, скрупульозна, що вимагає посидючості, але в порівнянні зі справжньою вишивкою її освоєння займає набагато менше часу, а сама композиція створюється набагато швидше, причому результат роботи виходить просто блискучий (як в прямому, так і в переносному сенсі цього слова: )).
«Алмазні» картини соковиті, яскраві, загадково мерехтливі, вони не вицвітають з часом і не блякнуть на сонці.
Картини стразами зіпсувати практично неможливо. Навіть якщо ви через квапливість приклеїте якийсь кристалик косо, його можна акуратно відокремити від полотна і повернути на місце вже в правильному положенні.
 Що входить в набір для створення картини «Алмазна мозаїка»?
Обов'язкові елементи:

Основа - полотно (на підрамнику або згорнуте в рулон), на лицьову сторону якого друкарським методом нанесена схема картини - клітинки в яких проставлені символи, що позначають той чи інший колір. Ця сторона полотна покрита тонким шаром клею, його закриває прозора плівка, що захищає клейове покриття від пилу і пересихання.
Комплект акрилових стразів потрібних відтінків, розфасованих в маленькі зіп-пакети на яких проставлені номери і символи, що позначають колір кристалів.
Інструкція, яка пояснює, як працювати з цим набором. Крім порад і вказівок вона містить ілюстрацію готової картини і «легенду» - перелік використаних колоьорів з розшифровкою їх номерів та символів.
Додаткові елементи (їх наявність залежить від політики виробника набору):

Пінцет або спеціальна трубочка для захоплення кристаликів;
Контейнери для розфасовки стразів;
Блюдце або спеціальна «палітра» для роботи з кристалами.


Техніка діамантової вишивки
 

Картина зі стразів викладається строго за схемою, надрукованій на полотні.

Одна клітинка схеми - це «гніздечко» для одного кристала.

Кожна така комірка позначена символом, відповідним будь-якого кольору. Пакетики зі стразами позначені такими ж символами.

Кристал потрібного кольору захоплюють пінцетом (липким олівцем або спеціальною трубочкою), акуратно і точно укладають його на відповідну клітинку і обережно притискають до тканини.

Стрази наклеюють на полотно по черзі, горизонтальними рядами. Завершивши один ряд, нижні краї камінців в ньому вирівнюють і злегка підтискають вгору сталевою креслярської лінійкою, після чого переходять до наклеювання наступного ряду.

P.S. Якщо вас зацікавила алмазна вишивка, купити такий набір для творчості ви можете в нашому інтернет магазині ВсеТак. Ми підходимо до своєї роботи з душею і ретельно відбираємо картини, тому ви не знайдете у нас в каталозі низькопробних та вульгарних сюжетів. Більш того, колекція нових сюжетів постійно поповнюється, найновіші розміщуються в розділі «Набори алмазної мозаїки» на самому початку списку, відфільтруйте потрібну тематику зліва і вибирайте свою картину.