Важко знайти людину, у якої немає хобі. Хтось колекціонує марки і душу готовий віддати за який-небудь рідкісний екземпляр знака поштової оплати, хтось в'яже спицями і обдаровує своїми шарфиками та шкарпетками всіх родичів і знайомих. Хтось захоплено збирає моделі кораблів і вже не знає, де розставляти готові крейсера і лінкори, ну а хтось любить малювати, правда, картини у нього часто виходять не такі красиві, як хотілося б. Як же бути, коли малювати дуже хочеться, але не дуже виходить? Для таких художників американці Кляйн і Роббінс в середині п'ятдесятих років минулого століття і придумали картини за номерами. Не дарма рекламний напис на коробках з їх виробами стверджувала: «Кожна людина - Рембрандт!»

Історія «живопису за номерами»

Співавтори розмальовок по номерах шукали здавалося-б неможливий спосіб написання картин, завдяки якому практично кожна, навіть не володіюча будь-якими спеціальними художніми навичками людина змогла б створити повноцінне мальовниче полотно. І що дивно, їм таки це вдалося!

Після декількох невдалих пробних варіантів Роббінсу прийшла в голову ідея «схрестити» метод навчання художній майстерності великого Леонардо да Вінчі з дитячою книжкою-розмальовкою. В результаті такої гібридизації і вийшло те, що сьогодні називають картини для малювання за номерами.

У представленій широкому загалу методиці розпису картин по цифрам тут же з'явилися критики, які стверджували, що малювання за номерами ніяке не мистецтво, так як справжні картини повинні бути «живими» і оригінальними, а не розтиражовані мільйонними екземплярами за допомогою друкарського верстата. На ці закиди шанувальники нового хобі резонно їм заперечували, що набори для творчості дають можливість людям, які раніше ніколи не тримали пензлик в руках, долучитися до світу живопису. Спори між прихильниками високого мистецтва і любителями приємного проведення часу за розфарбовуванням картин за номерами розв'язалися на користь останніх - живопис по номерам здобув неймовірну популярність в Америці, а з тимчасовому завоювала серця мільйонів людей в усьому світі.

Розфарбування по номерах: що ж це таке?

Набір для творчості «Картина за номерами» містить:

 Однотонну світлу основу, на яку друкарським способом нанесені чорні або сірі тонкі контури деталей розбитого на дрібні фрагменти зображення. Усередині кожної деталі проставлена ​​цифра, що відповідає номеру фарби, якою ця деталь повинна бути зафарбована. У деяких наборах цифри всередині деталей вказуються через дріб, наприклад - 2/16. Це означає, що для зафарбовування цього фрагмента потрібно змішати фарби під номерами 2 і 16, причому фарби № 2 потрібно взяти трохи більше, ніж фарби № 16. Сама основа являє собою натягнутий на дерев'яний підрамник загрунтоване полотно або лист фактурного картону.

 Набір фарб - найчастіше акрилових, рідше масляних. Фарби зазвичай упаковані в герметично закриті і пронумеровані баночки-контейнери.

 Набір художніх пензликів. У нього, як правило, входять 3 пензля - тонкий, середній і широкий, відповідно призначені для зафарбовування дрібних, середніх і великих деталей.

 Чек-лист (контрольний лист), на який нанесений малюнок, що повторює зображення на основі. Лист потрібен для того, щоб можна було уточнити номер фарби для деталі, помилково зафарбованою не тим кольором.

 Картонну коробку з ручкою (в деяких недорогих наборах вона відсутня), на лицьовій стороні якої надруковано кольоровий зразок картини, а на тильній - інструкція по розфарбовуванню.

 Фурнітуру, призначену для кріплення картини на стіну.

Картини за номерами різняться розмірами (від маленьких дитячих до великих, метр на півтора, полотен), рівнем складності (який залежить від числа фарб і ступеня деталізації зображення), а також сюжетами і призначенням (натюрморти для кухні, портрети і пейзажі для вітальні, милі кошенята, кролики та цуценята для дитячої та т. д.).


Більше дізнатися про цей цікавий вид творчості, а також купити в Україні картини за номерами ви можете в нашому інтернет магазині ВсеТак